Kategorie: Aktuálně

SPOLUPRÁCE PŘINÁŠÍ OVOCE - HOSTY

SPOLUPRÁCE PŘINÁŠÍ OVOCE - HOSTY

Když táhne více lidí za stejný provaz, výsledek je určitě znát. Přesvědčili se o tom na jižní Moravě, když spolu s ostatními poskytovateli podobných služeb dali hlavy dohromady a založili spolek Vinaříček. Zakladatelkou spolku Vinaříček je paní Zdeňka Hřebačková, majitelka penzionu Selský dvůr.

V rodinném penzionu se o své hosty starají již jedenáct let. „Těší nás, když se hostům líbí naše  rodinná atmosféra a když nám nový host řekne, že přijel na doporučení kamaráda. Snad k té pohodě přispívají i naše snídaně, kde mimo jiné podáváme opravdu domácí moravské koláče a domácí meruňkový a jahodový džem,“ domnívá se paní Hřebačková. Pro zájemce uvaří i některé z tradičních místních specialit jako je „fazulnica“, béleše, přesňáky, selský guláš a další. Na své si zde přijdou i milovníci klasických domácích zabíjaček. Ve spolupráci s vinařstvím Tomanovi nabízí již několik let zimní pobytový víkend se zabíjačkou.

„Od začátku podnikání jsem věděla, že cesta k rozvoji vede přes spolupráci s lidmi, kteří v oblasti cestovního ruchu v obci působí. A tak jsem se stala zakládající členkou spolku „Vinaříček“. Ve vinařském rovinatém kraji bylo zaměření penzionu jasné: vinařská turistika a cykloturistika. Proto jsme také usilovali o certifikát Cyklisté vítáni“, vysvětlila paní Hřebačková. Prorazit na trhu a zaujmout svou nabídkou není jednoduché. Hosté jsou „zhýčkaní“ a pouhé ubytování jim už nestačí. Chtějí poznat danou oblast, místní zvyky a hlavně si z cest odvézt co nejvíce zážitků. „V našich začátcích se hosté na jižní Moravu během Velikonoc nehrnuli. Proto jsme ve Vinaříčku vymysleli akci Velikonoce a víno. Víno k Velikonocům patří. Tento velikonoční program se koná v kouzelných sklepních uličkách Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi,“ doplnila paní Hřebačková. Kromě velikonoční výzdoby v šesti vinných sklepech členů spolku Vinaříček mohou hosté pozorovat pletení pomlázek, ochutnat místní speciality spojené s Velikonocemi a zazpívat si u cimbálové muziky. O víně jim při degustacích povypráví ve vinných sklepech přímo jeho výrobci – vinaři. Rodinnou a přátelskou atmosféru znásobuje osobní setkání.

A jak hodnotí spolupráci majitelka penzionu Selský dvůr?
„Spolek Vinaříček přinesl našemu rodinnému penzionu bohatší nabídku akcí pro hosty. Ponechali jsme aktivity, které lidé nejvíce vyhledávali. Všechny se konají nebo končí v našich tradičních sklepních uličkách. V květnu, když rozkvetou na hlavní ulici sakury, zveme na akci „Moravská v růžovém“. Vyhledávaný je „Václavský burčákový pochod“. Navázali jsme také na tradici pěstování dýní na jižní Moravě a vznikla další akce „Víno a dýně“, objasnila majitelka.

Vše je vždy doprovázeno cimbálovou muzikou a občerstvením v podobě místních specialit. Spolek je opravdu aktivní, pečlivě sleduje chování svých hostů a přizpůsobuje svou nabídku jejich potřebám. „Protože lidé mají rádi hru, vymysleli jsme vlastní platidlo nazvané podle spolku, Vinaříček. To si návštěvníci koupí vždy se skleničkou s naším logem na začátku akce,“ sdělila paní Hřebačková.

Ani hosty zde nenechávají být pasivními. Vymysleli pro ně program a zapojují je do dění. Soutěží se zde například o nejlepší růžový obleček při květnové akci Moravská v růžovém. Ve spolupráci s kamarády ze spolku Vinaříček mohou pro hosty připravit program s názvem Cesta vinařskou uličkou.
„Všechno snažení spolku Vinaříček pro nás znamená větší propagaci a přivedlo nám do penzionu další hosty,“ zhodnotila činnost spolku paní Hřebačková.

www.selsky-dvur.eu
 

 

12.3.2018