Kategorie: Aktuálně

VELIKONOČNÍ TRADICE INSPIRUJÍ

VELIKONOČNÍ TRADICE INSPIRUJÍ

Velikonoce jsou prvními svátky po novém roce, na které se každý moc těší. Přinášejí svěží vzduch a jaro. K Velikonocům se pojí tradice, které stojí zato udržovat pro další generace. V dnešním uspěchaném světě mnohé z nich dostávají na frak a spousta lidí si užívá velikonoční svátky po svém. Využívají volné dny k projížďkám na kole, k procházkám do přírody. Jak by ne, po zimě se každý těší na sluníčko a probouzející se přírodu.

Odkaz velikonočních tradic ale určitě stojí zato zachovat. Velikonoční vejce působila odpradávna jako symbol zrodu nového života, ty nesmí nikdy chybět. Překvapit můžete i upečením voňavého mazance podle dávného farského receptu. Gurmánka Šárka Škachová pro vás připravila nejen krásné povídaní o Velikonočních zvycích, ale také další tradiční recepty. Nadívané kuřátko, jarní nádivku a velikonočního beránka. Spolu s recepty je najdete v březnovém vydání Novin nejen pro penziony.      

K Velikonocům patří i výzdoba. I několik let vám mohou vydržet ozdoby, které si sami vyrobíte. Ukázku z knihy „Zábavné tvoření“ Aleny Isabelly Grimmichové, kterou vydalo nakladatelství Albatros, včetně podrobného postupu velikonoční dekorace najdete v březnových novinách.

A chcete-li připravit zdravé pokrmy, můžete brouzdat po webových stránkách trenérky fitness Danči Hájkové. Vyzkoušejte zdravé recepty od fitness Danči. Určitě si vyberete.     

Celé recepty, postupy a návody najdete v březnovém vydání Novin nejen pro penziony.                 

 

12.3.2018