Kategorie: Představujeme

FRIESOVY BOUDY S VLASTNÍM PIVEM FRIES

FRIESOVY BOUDY S VLASTNÍM PIVEM FRIES

Friesovy boudy  Strážné Krkonoše

Vysokohorský areál s hotelem Friesovy boudy a Penzionem Andula nabízí svým hostům nezapomenutelné výhledy do okolí. V nadmořské výšce 1217 m ve střední části Krkonoš nabízí tato ubytovací zařízení komplexní služby pro aktivní i pasivní odpočinek. Na hosty zde  kromě ubytování čekají dětské herny a hřiště, wellness zóna, vlastní lyžařský vlek o délce 900 metrů, luxusně vybavené pokoje. Na pobytu uvítají rodiny s dětmi, stejně jako s čtyřnohými psími miláčky.

V areálu si zakládají na skvělé gastronomii. Návštěvníci si mohou pochutnat nejen na specialitách, ale i na vlastním pivu. Pivo s výhledem? Tak to je na Friesových boudách. Z pramenu vyvěrajícího přímo na louce areálu vaří horské pivo Fries, které vyniká jemnou chutí, tak charakteristickou pro měkkou pramenitou vodu.

Minipivovar pochází z hluboké tradice předků, kterou současní řemeslníci, zemědělci a tvůrci dovedli k výrobě vysokohorského piva Fries. Pivo vaří v podobě 12° světlý, 13° a 14°polotmavý mok. Dobrý základ a lety prověřená tradice získala i náležité ocenění. Pivo Fries získalo ocenění Originální krkonošský produkt.

A ještě se tady mohou pochlubit jednou zajímavostí. Pro turisty a milovníky piva zde připravili Krkonošskou pivní stezku, ve které propojili hned čtyři minipivovary z okolí. České minipivovary v Krkonoších své hosty rády přivítají, pohostí a dokonce i obdarují malou drobností. Krkonošská pivní stezka i letos začíná slavnostním pochodem. V termínu od 19. do 21. května 2017 budou mít minipivovary opět dveře dokořán! Návštěvníci budou moci poznat nejhezčí části Krkonoš a výborné pivo na těchto místech: Luční bouda, penzion Andula u Friesových bud a dva pivovary ve Vrchlabí.

www.friesovyboudy.cz
www.penzionandula.cz

 

 

22.4.2017