Kategorie: Představujeme

MÁTE NĚKDY HODNĚ PRÁCE? A POTŘEBUJETE DALŠÍ RUCE?

MÁTE NĚKDY HODNĚ PRÁCE? A POTŘEBUJETE DALŠÍ RUCE?

Sezónnost ovlivňuje v oboru HoReCa každou činnost. Když chybí pracovní síly, mohou příležitostně pomoci starší občané.  „Odchod  do  důchodu není pro spoustu lidí až tak skvělý, jak se  říká,“ sdělila zakladatelka projektu Zkušení.cz Hana Čmielová. V posledních letech tráví podstatná část obyvatel svou letní dovolenou doma a objevuje krásy Česka. Rozrůstají se požadavky na stravování, přibývá i množství stánků s rychlým občerstvením. Na jednu stranu je to příznivé období. Ze strany klientů je zájem o ubytování a stravovací služby, ale na druhou stranu se nedostává personálu. Přijímat zaměstnance do trvalého poměru se nevyplatí, tak je většina sezónních pracovníků najímána na krátkodobé brigády.

Nový projekt, který může řešit sezónní výkyvy, nese výstižný název Zkušení.cz. Na trh ho uvedla ostravská společnost STORYBEND s.r.o. Portál staví na potenciálu zkušených a práce schopných seniorů a může tzv. vytrhnout trn z paty všem majitelům penzionů při náporu sezónních prací. „Mnoho našich spoluobčanů, seniorů, má mnohaleté zkušenosti z mnoha oborů lidské činnosti. Jsou mezi nimi odborníci na technické záležitosti a problematiku stavebních, zámečnických, elektro a různých rukodělných prací. Mají zkušenosti ze služeb v cestovním ruchu, kuchařského umění, zdravotnictví, zahradnictví, ekonomiky a dalších oborů,“ sdělila zakladatelka projektu Hana Čmielová.

Příležitostné práce budou pro obě strany výhodné. Starší lidé, kteří se do projektu zapojují, mají zájem o práci. Nabízejí spolehlivost a znalost „starých dobrých zlatých ručiček“, které jsou léty prověřené. „Nový internetový portál Zkušení.cz shromažďuje příležitostné nabídky seniorů a umožňuje jejich využití poptávajícím, kteří o ně mají zájem nebo je cíleně potřebují a hledají je. Současně se zde paralelně naváže mezilidský kontakt, který umožní leckterému senioru se opět společensky seberealizovat a angažovat,“ vysvětlila zakladatelka projektu. Princip webu Zkušení.cz je jednoduše jednoduchý. Jsou na něm uvedeny nabídky všech možných služeb, které senioři mají zájem nabízet a poskytovat. Průběžně se aktualizují a doplňují. Stačí se jen zaevidovat na našem portálu, popsat svůj požadavek nebo si vybrat již z existující nabídky a pak již přímo kontaktovat příslušného seniora. 

„V databázi máme zkušené napříč profesemi i činnostmi. Od výuky hry na  klavír, přes  žehlení košil, sekání trávy, péče o domácnost, drobné opravy, péče o hroby, péče o potřebné. Podmínky spolupráce si obě strany domlouvají navzájem samy, záleží na jejich dohodě o provádění prací a služeb, rozsahu i ceně,“ objasnila zakladatelka.

www.zkuseni.cz

 

14.12.2017