Kategorie: Představujeme

PENZION U MALÍŘSKÝCH

PENZION U MALÍŘSKÝCH

Dům je v rukou rodiny Malířských více jak 200 let. Záznamy v kronice z roku 1912 dokládají pobyty známých osobností. Největším lákadlem je krásné prostředí a na dosah příroda s množstvím stezek pro pěší i pro cyklisty. Za bývalého režimu nemovitost vyvlastnili a pak už se neudržovala. Chátrala 50 let. V roce 1997 se rodina Karla a Marie Malířské rozhodla, že se pustí do rekonstrukce. Karel je navíc poslední „Malířský“.

Penzion s restaurací se nachází v klidné části píseckých hor nedaleko města Písek. V penzionu je celkem 50 lůžek rozložených do 15 pokojů. K dispozici je jedno apartmá, dva dvoulůžkové pokoje, ostatní jsou dvou až čtyřlůžkové. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení a televizi. K restauraci jsou k dispozici tři samostatné prostory. Restaurace s hlavním výčepem je pro 60 osob, školící salonek s výčepem pro 40 osob. Největší prostory zde vybudovali ve stodole, kde mohou pořádat akce až pro 100 osob: svatební hostiny, školení, různé skupinové akce, narozeninové a jiné oslavy, srazy, adaptační kurzy pro školáky, výčet akcí je opravdu pestrý. Venkovní zahrada je vhodná pro svatební obřady pod širým nebem. V areálu je možnost parkovacích míst pro všechny zdarma. Přímo v areálu je také velké dětské hřiště, venkovní šachy, Člověče nezlob se, ping-pong, petangue, otevřené ohniště...

Hosté, kteří sem zavítají, vyhledávají jak pěší turistiku, tak cyklistiku. Okolo penzionu je plno stezek: naučná stezka stromů, sportovní stezka, cesta bolestných kamenů, ohrada s muflony a daňky. V blízkosti se nachází vyhlídka myslivců Jarník. Klientela je všech věkových hranic. Převážně sem jezdí ti, kteří mají rádi přírodu, venkovský styl, pohodovou dovolenou a dobré jídlo.

V minulosti penzion navštívily mnohé známé osobnosti Stella Zázvorková, Karel Effa, Milada Horáková. Záznamy se dochovaly v kronice z roku 1912. V nedávné době zde pobýval herec Petr Brukner, hudební skupina Poletíme a také se zde natáčel jeden díl pořadu Modré z nebe „Svatba“.

www.penzion-u-malirskych.cz

 

5.9.2017