Kategorie: Téma

SE ZELÍM? NA KOLÁŘCE SE ŠÍPKOVOU!

SE ZELÍM? NA KOLÁŘCE SE ŠÍPKOVOU!

Když se řekne „se zelím“, každému se vybaví scéna z filmu Slavnosti sněženek ve skvělé režii Jiřího Menzela. V Penzionu Na kolářce mají jasno. „Podáváme kance se šípkovou omáčkou,“ sdělila provozní - paní Taťána Pavelková. Kolářka je rodinný penzion s restaurací. Rekonstrukcí a dostavbou původního zámeckého šafářství z roku 1604 vznikl objekt, kde se snoubí historie s moderním a čistým prostředím. „Místní krajina jihomoravského kraje je nádherná a jako dělaná pro cyklistiku. Proto jsme také cyklistům nakloněni a účastníme se programu Cyklisté vítáni. Pořádáme u nás svatby, oslavy, firemní teambuildingy, školení a jiné akce. Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně, aby byl maximálně spokojen,“ sdělila paní provozní a podělila se s námi o taje tamní kuchyně.

Jakou krajovou specialitu nabízíte?    
Zaměřujeme se na moderní českou kuchyni s důrazem na ryby a zvěřinu. Nabídku pravidelně obměňujeme, aby si hosté pochutnali vždy na čerstvých sezónních pokrmech.

Vaříte podle nějakého starého původního receptu?     
Receptury máme své vlastní, rodinné.

Jakým pokrmům dávají vaši hosté přednost?
Žádané jsou medailonky z divokého kance se šípkovou omáčkou a šťouchaným bramborem.
Jak už jsem zmiňovala, jsme zaměřeni spíše na českou kuchyni a jak jen je to možné, vyrábíme si své domácí produkty sami.  Děláme si např. i svého zavináče ze pstruha, či domácí zvěřinovou paštiku s brusinkami. Součástí našeho jídelního lístku je speciální nabídka, která je obměňována dle sezónních potravin.

Vaříte ze surovin od místních dodavatelů?     
Suroviny jsou převážně z našich vlastních a místních zdrojů, kdy využíváme místní dodavatele.

Pořádáte nějaké gastroakce?
Mohu zmínit například velikonoční menu, v letních měsících hodně oblíbené venkovní grilování, svatomartinské hody,
i tematické víkendy. V průběhu celého roku rovněž nabízíme i své cateringové služby prakticky po celé České republice.  

Osvědčily se vám pobyty spojené s gurmánským zážitkem?   
Mohu říci, že i když se nacházíme na českém pohraničí, hosté si k nám cestu našli a rádi se vracejí. V sezónních měsících jsme plně obsazeni.

www.nakolarce.cz

 

10.2.2018