Kategorie: Téma

UBYTOVACÍ SLUŽBY OČIMA PEJSKAŘE

UBYTOVACÍ SLUŽBY OČIMA PEJSKAŘE

Procestovala se psy pět okolních zemí a do dalších destinací se teprve chystá. Vystavovatelka Petra Cápíková si letos vyzkoušela i největší světovou výstavu psů CRUFTS v Anglii, kde s irským teriérem Larym - Twist Sfora Nemroda získala skvělé ohodnocení a 5. místo.

"Před několika lety jsme naši společnou rodinnou touhu cestovat a lásku trávit společný čas s našimi čtyřnohými mazlíčky propojili v jedno a začali objevovat svět spolu s nimi. Začali jsme se věnovat kynologii a objíždět psí akce.

Stejně jako spousta jiných začínajících vystavovatelů jsme začínali s vystavováním u nás v Česku na menších výstavách a dost možná by naše začátky vystihovalo slovní spojení „pokus-omyl“. Bez jakýchkoli zkušeností jsme se vrhli do něčeho, o čem jsme do té doby neměli téměř žádné mínění a řídili se zejména jen naší intuicí a našimi pocity. Až s postupem času a také po pár výstavních úspěších, které byly příjemnou motivací, jsme si začali stanovovat cíle, kterých bychom chtěli dosáhnout, a celé naše společné hobby začalo dostávat správný směr.

S přibývajícími zkušenostmi přicházely také nové a nové nároky, požadavky na věci týkající se předvýstavní přípravy. Přicházely také další nutné investice. Co si budeme povídat, tento koníček není úplně nejlevnější…

ZAHRANIČNÍ ZKUŠENOSTI

Snadná dostupnost zahraničí, zvědavost porovnat úroveň výstav v zahraničí a zájem poznat také názory dalších rozhodčích, nás poprvé zavedla na Slovensko. Jeho dostupnost od nás ze Zlínska je dobrá, jazyková bariéra žádná, kromě rozdílné měny si tak člověk vlastně připadá jako doma. Tyto první výstavní zkušenosti na Slovensku nás naučily naplánovat si čas před výstavou, dostat se na ni včas, což znamenalo mnohdy cestovat také alespoň den dopředu. Obdobně tomu bylo i v Polsku, které je pro Čechy také blízkou destinací. Z našich zahraničních sousedů jsme dále navštívili Rakousko, Maďarsko a Anglii. Letos se chystáme také na výstavy do Německa a vzdálenějších destinací na Ukrajinu a do Španělska.

ÚROVEŇ SLUŽEB PRO PEJSKAŘE

Vzhledem k tomu, že dnešní rezervační servery nabízejí možnost nastavit požadavky na ubytování pomocí různých filtrů a člověk si může nabídku porovnat díky uživatelským recenzím, nikdy se nám nestalo, že bychom byli s ubytováním výrazně nespokojení. Jednou se nám přihodilo, že po příjezdu do místa ubytování, jsme nebyli na správném místě. Rezervační systém nám tehdy nabídl ubytování ve stejnojmenném městě, které bylo ale naprosto v jiné části Polska. Narychlo jsme museli shánět jiné dostupné ubytování, kde akceptují čtyři psy. Jindy zase ubytování neodpovídalo proporčně tomu, co jsme požadovali. Namísto dvoupokojového apartmánu s obývacím pokojem jsme všichni trávili téměř týden v garsonce o rozměrech 1+kk. V Česku zase při rezervaci pokojů a nastaveném filtru „ubytováváme psí mazlíčky“ nám po telefonu bylo sděleno, že pro pejsky jsou připraveny venkovní kotce.

POŽADAVKY NA UBYTOVÁNÍ

Hlavním kritériem při výběru ubytování je pro nás dobrá dostupnost, tzn. maximálně do 30 km od místa konání výstavy. Preferujeme vždy ubytování v klidné lokalitě, tak ať je pro nás venčení pohodlné a můžeme ve volném čase vyrazit na procházku do přírody. Příjemným bonusem je vždy ubytování v přízemí, nezbytnou nutností je vlastní sociální zařízení, parkování v areálu ubytování tak, abychom nemuseli věci nosit daleko a měli je v bezpečí. Jakýmsi standardem je pak pro nás dostupnost stravovacích služeb, popřípadě obchodu s potravinami. Ani v běžném životě  nepotřebujeme být obklopeni luxusem, daleko důležitější je pro nás přátelská atmosféra. Osobně si myslím, že vzhledem k široké konkurenci v ubytovacích službách se kvalita ubytování neustále zvyšuje. Záleží jen na našich nárocích na ubytování. Velkou výhodou a pro nás i směrodatným měřítkem kvality jsou uživatelské recenze."

Petra Cápíková, www.forest-irish.cz

Další články, tipy a inspiraci naleznete v Novinách nejen pro penziony, které vycházejí každý měsíc a jsou zdarma ke stažení zde.

 

29.4.2017