Kategorie: Téma

V SEZÓNĚ VEDOU BUKOVANSKÉ PĚRY

V SEZÓNĚ VEDOU BUKOVANSKÉ PĚRY

V Bukovanském mlýně vaří krajových specialit hned několik a udržují si i své původní názvy. Ochutnat zde můžete opravdový Kyjovský patent nebo pěry - kynuté ovocné knedlíky. „Už 7 let zde pravidelně v květnu probíhá soutěžní klání O nejlepší Bukovanský gulášek,“ jak nám sdělila marketérka hotelu Bukovanský mlýn Eva Kristová.

Naše restaurace nabízí převážně jídla klasické moravské a staročeské kuchyně. Dodržujeme tradiční receptury, jen s drobnými obměnami, a klademe důraz na kvalitu a původ surovin. Oblíbenou krajovou specialitou je „Kyjovský patent“, nasucho opečená bramborová placka, potřená sádlem, plněná švestkovými povidly a mákem.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ MENU
Naši hosté si oblíbili konfitované kachní stehýnko se zelím anebo pomalu pečený libový vepřový bok s cibulovým zelím a bramborový knedlík. V sezóně pak vedou tradiční kynuté ovocné knedlíky - pěry. Vaříme z kvalitních surovin. Mezi našimi dodavateli jsou také kozí a ovčí farmy. Rádi bychom zmínili například výbornou kozí zmrzlinu. Zelenina pochází od pěstitelů z okolí a bylinky pěstujeme na vlastní zahrádce.

GASTRONOMICKÉ AKCE
Areál láká návštěvníky také svými gastronomickými a vinařskými akcemi. V širokém okolí jsou vyhlášené zvěřinové hody, husí hody se svěcením Svatomartinského vína a ochutnávkou mladých vín, samozřejmostí je již tradiční košt vín zdejších vinařství, festival řízků či rybích specialit a další. Mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější akce pak patří Bukovanský gulášek. Gastronomické klání patří mezi tradiční květnové soutěže o nejlepší gulášek v Bukovanech. První ročník soutěže se konal v roce 2010 a od té doby si získal velkou oblibu jak mezi účastníky, tak mezi návštěvníky. Do soutěže se každoročně zapojují týmy z mikroregionu Babí Lom, který sdružuje celkem 11 obcí z okolí Kyjova, ale i další nadšené skupiny. Soutěžní týmy vaří přímo před diváky svůj originální guláš, který je hodnocen odbornou porotou. Velkou oblibu si získal i bohatý doprovodný program, který je zaměřen nejen na lidovou tradici a folklor, ale i na další žánry.

POBYTY A GASTRONOMIE
Pobyty spojené s gastronomickou akcí na mlýně jsou velmi oblíbené. Kromě příjemného ubytování si hosté mohou užít jak skvělou zábavu, tak i silný gurmánský zážitek. A o to jde u nás především.

O BUKOVANSKÉM MLÝNĚ
Areál hotelu Bukovanský mlýn v centru Slovácka, vystavěný v tradičním moravském stylu nabízí kromě kvalitního rustikálního ubytování a restaurace také místo ke konání oblíbených gastronomických akcí v regionu.

Dominantou areálu je unikátní rozhledna – větrný mlýn, která ukrývá malou muzejní expozici kuchyně našich prababiček a prodejní galerii tradiční slovácké keramiky. Při pohledu z věže mlýnské rozhledny se před vámi rozprostře kyjovské Dolňácko se svými vinicemi, na obzoru se pak zřetelně rýsují hřebeny Bílých Karpat a Chřibů a při dobré viditelnosti je možné dohlédnout až ke 110 km vzdálenému kopci Kobyla u Bratislavy.

V posledních letech se areál rozrostl o Mlynářskou stáj s výběhem koní a poníků a ohradu s ovečkami. Vyzkoušet je možné  minigolf, pétanque či masážní chodníček pro unavená chodidla nebo bazén. Nejžhavější novinkou je střelnice pro rekreační lukostřelbu a roztomilý kozí výběh s volným vstupem.

www.bukovansky-mlyn.cz

 

10.2.2018