Kategorie: Zahraničí

POLE PLNÁ TULIPÁNŮ A KRAVAŤÁCI NA KOLECH

POLE PLNÁ TULIPÁNŮ A KRAVAŤÁCI NA KOLECH

Pokud chcete poznat netradiční styl dovolené, vydejte se do Nizozemska. A zde nastává věčná otázka: Nizozemí, Nizozemsko nebo Holandsko? Z těchto tří názvů jen Nizozemsko označuje správně název tohoto evropského státu.

Předtím, než se do Nizozemska vydáte, jste několikrát varováni, že je to jedna velká rovina. Přijedete tam a stejně se divíte, protože takovou placku jste ještě neviděli. Za chvíli si na to zvyknete a začnete obdivovat barevné lány tulipánů linoucích se do dálek.

Centrem veškeré pozornosti je hlavní město Amsterdam, město neblaze proslulé svými coffee shopy i uličkou lásky. Každá mince má ovšem dvě strany. Amsterdam je popravdě jedna z nejkrásnějších světových metropolí vůbec. Kanály tvoří podstatnou část města a jsou jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí ve městě. Není nic romantičtějšího, než podvečerní plavba na loďce. Spousta ulic může vypadat podobně, protože je tvoří typicky úzké vysoké domky.

Nizozemsko je nejen státem tulipánů, ale také kol. Tolik kol, kolik je v Amsterdamu nespočítáte. V ulicích je jich více než aut. Na kole jezdí každý, od upraveného businessmana v kvádru až po starší dámu v šatech. A to se jim to taky jezdí, když nejvyšší vrchol celé země měří pouhých 322 metrů n.m.

Za návštěvu také stojí amsterdamská muzea, například Van Goghovo. Zároveň se můžete podívat do Domu Anny Frankové, ovšem pokud máte trpělivost a čas vystát si frontu.

Správný cestovatel musí zpátky do vlasti přivést nějaké suvenýry a o ty nebude nouze ve vesničce Kinderdijk, která je známá svými větrnými mlýny. Snad nejcharakterističtější jsou barevné dřeváky a z pochutin pravé vynikající sýry.
Mezi další oblíbená místa patří město Haag, které je sídlem královské rodiny, Rotterdam nebo Naarden, ve kterém je pohřben Jan Amos Komenský. Pro trochu adrenalinu se můžete stavit s dětmi do zábavního parku Efteling, kde není problém pobýt celý den a stále se budete mít na co dívat. Pokud se vydáte na dovolenou do Nizozemska, s každým se bez problémů domluvíte se anglicky.

 

31.10.2016