DEKORACE PRO FIREMNÍ PÁRTY, OSLAVY, SILVESTR I SVATBY

DEKORACE PRO FIREMNÍ PÁRTY, OSLAVY, SILVESTR I SVATBY

Metalické barvy, girlandy a nafukovací balónky dodají interiéru nevšední vzhled. Výzdoba umocní atmosféru svátečních chvil, ať už jde o firemní akce, oslavy nebo silvestrovskou noc. I díky tomu bude vaše akce patřit k nezapomenutelným. Společnost MojeParty.cz působí na trhu 10 let a byla průkopníkem v oblasti dekorací pro firemní párty, svatby a rodinné oslavy. V dnešní nabídce e-shopu mají široké spektrum všech typů dekorací pro výzdobu a slavnostní stolování.

DO THIRU ZA TROCHU JINÝMI VÍNY

DO THIRU ZA TROCHU JINÝMI VÍNY

Atmosféru Penzionu Thir dodává blízkost historického centra Tábora a profesionální služby. „Naší filozofií je využívat lokální suroviny k přípravě pokrmů. Rádi podporujeme místní zemědělce a malovýrobce,“ sdělil majitel Jan Čulík. Jaká vína jsou u vás k mání? Zabýváme se víny naturálními, biodynamickými a organickými. Důležité pro nás je, aby vína odpovídala místu svého původu. Vína od našich vinařů pochází z organicky ošetřovaných vinohradů, jsou kvašena spontánně a jsou jen minimálně sířena. Věříme, že jde o návrat k normálnosti a zároveň jde o udržitelnost směrem k budoucnosti. Chutnají trochu jinak, než je člověk zvyklý, ale po chvilce většina „vínomilců“ podlehne jejich opravdovosti a nekrášlenému půvab.

PLANTÁŽE PRO VÁNOČNÍ STROMEČKY

PLANTÁŽE PRO VÁNOČNÍ STROMEČKY

O vánočních stromcích jsme se bavili s odborníkem Pavlem Michlem, který je pěstuje přes 20 let. Jeho firma Coniferia Michl je členem Spolku pěstitelů vánočních stromků a držitelem certifikátu Orlické hory, regionální produkt®. Podléhá výběr stromků módě? Ke změnám v žádanosti různých druhů stromků dochází, není to ale zapříčiněno jen modní vlnou, ale hlavně dostupností stromků. Dříve byly k mání pouze stromky z výřezů z lesa, prakticky se kromě smrků a borovic nedalo nic jiného sehnat. A dnes, kdy se většina stromků pěstuje na tzv. plantážích, je k mání nepřeberné množství druhů a vlastně i barevných variet. Stříbrné jedle ojíněné, stříbrné, až modravě zbarvené smrky pichlavé, tmavě zelené borovice černé... a mnoho dalších.

DÝNĚ VŠUDE KOLEM, KAM SE PODÍVÁŠ

DÝNĚ VŠUDE KOLEM, KAM SE PODÍVÁŠ

Na Statku u Pipků na Vysočině pěstují obilniny, chovají hospodářská zvířata, ale hlavně jsou vyhlášenými pěstiteli tykví. Každoročně umožní návštěvníkům vkročit do Dýňového světa a nechat se kochat nepřeberným množstvím odrůd dýní. Nejen rozmanitost druhů a barevnost, ale i aranžmá z dýní je pastvou pro oči.

PROČ CHYBÍ PERSONÁL?

PROČ CHYBÍ PERSONÁL?

V cestovním ruchu stále chybí personál. Proč tomu tak je a jak danou situaci řešit, jsme rozebrali s Kristýnou Stokláskovou, profesionálkou, která má bohaté zkušenosti z oblasti hotelnictví a gastronomie, manažerského rozvoje i náboru pracovníků. "Pracovat oboru HoReCa není legrace, jsou to dlouhé směny, práce o svátcích, často základní mzda plus spropitné od hostů, kteří v Česku nejsou zvyklí moc dávat. Ale současně je nutné mít úsměv na tváři, vyhovět hostovi a splnit téměř každé jeho přání," říká Kristýna Stoklásková v rozhovoru pro Noviny nejen pro penziony.


Strana:  1 2 3 4 5   další »