< návrat zpět

Čechy

24 HODIN STRÁŽCEM NOSOROŽCŮ

24 HODIN STRÁŽCEM NOSOROŽCŮ

Zveme vás na přednášku do Muzea Cheb. Na přednášce budete moci nahlédnout do zákulisí natáčení filmu „ARCHA SVĚTEL A STÍNŮ“. O nevšedních zážitcích přijede vyprávět režisér Jan Svatoš. Dozvíte se o 24 hodinách s protipytláckou patrolou v přísně střeženém území, natáčení v buši se sloními sirotky nebo o výstupu na nebezpečnou horu Mt.Kenya. Dokončení filmu předcházelo téměř 10 let příprav, rešerší a pátrání v filmových archivech včetně knihovny amerického Kongresu. Film vůbec poprvé prezentuje unikátní archivní záběry z Afriky pořízené ve 20.–30. letech minulého století. Přednáška odkryje příběh filmových průkopníků Martina a Osy Johnsonových a podá svědectví o zrození filmové divočiny a o mizení jejího předobrazu. Součástí přednášky je soutěž o ceny. www.muzeumcheb.cz

KRKONOŠSKÁ PIVNÍ STEZKA

KRKONOŠSKÁ PIVNÍ STEZKA

Objevte nejhezčí části Krkonoš a výborné pivo. Krkonošská pivní stezka začíná slavnostním pochodem, kdy budou mít minipivovary dveře dokořán! Osvěžit se lokálním pivem a ochutnat speciality z krkonošské kuchyně můžete na Luční boudě, penzionu Andula u Friesových bud a ve dvou pivovarech ve Vrchlabí. Pokud si dáte v každém pivovaru 2 piva, na konci se dočkáte překvapení.

ADRENALINOVÉ PUTOVÁNÍ V PÍSKU

ADRENALINOVÉ PUTOVÁNÍ V PÍSKU

Akce pro děti i dospělé s cílem u Lezeckého centra LezeTop v Písku se koná 21.května. V rámci již 3. ročníku akce podporované městem Písek vás na cca 5 km dlouhé trase čeká mnoho netradičních atrakcí: jízda na kladce přes řeku Otavu, překážková lanová dráha, lezení po skále a slaňování, jízda na raftu, slackline, foukačky, lukostřelba, hlavolamy, velká houpačka, atrakce pro nejmenší děti a mnohé další. Trasa povede podél řeky, dále plavbou na raftu na druhou stranu a kolem Smetáku do Lezeckého centra LezeTop.

VYCHUTNEJTE SI NEDOTČENOU PŘÍRODU NA ZÁVODĚ BĚHEJ LESY BRDY

VYCHUTNEJTE SI NEDOTČENOU PŘÍRODU NA ZÁVODĚ BĚHEJ LESY BRDY

Běžecký závod, který vás 22.dubna zavede tam, kam se ještě nedávno nemohlo – do CHKO Brdy, území bývalého Vojenského újezdu Brdy. Zaběhněte si 12 nebo 22 kilometrů v hlubokých lesích, kolem zřícenin a hradů, zaniklých obcí či po hrázi mezi Padrťskými rybníky. Přihlásit se můžete na www.behejlesy.cz. Pro závodníky je připraven kompletní servis od převlékárny a úschovny věcí až po občerstvení na trati a v cíli, pamětní fotografii zdarma ke stažení a další.

HOLZMANNOVY LITOMĚŘICE

HOLZMANNOVY LITOMĚŘICE

Víte, co říkal Felix Holzmann o Litoměřicích? „Tohle město mám opravdu rád“! Rozdával úsměvy na všechny strany. Postava natvrdlého chlapíka s brýlemi a ošuntělém plášti byla zárukou dobré zábavy. Ačkoliv se narodil v Teplicích a zemřel v Chemnitz, domovem se mu staly Litoměřice. Expozice Holzmannovy Litoměřice je umístěna v administrativní budově Hradu Litoměřice a je věnovaná významné osobnosti českého humoru Felixi Holzmannovi, který vekou část svého života prožil v Litoměřicích.


Strana:  1 2 3   další »