< návrat zpět

Morava

OTLOUKEJ SE PÍŠŤALIČKO

OTLOUKEJ SE PÍŠŤALIČKO

Poslední víkend před Velikonocemi ožije Barokní kovárna v Těšanech výstavou. Pivo, tabák, dýmečka… radost mého dědečka, jak zní její název, nabídne všechny radosti, které mužské osazenstvo vesnic kdysi mívalo. Přístupná bude po oba víkendové dny. Na květnou neděli je pak v odpoledních hodinách připravený jarmark, dílnička pro děti se zdobením perníčků i s dalšími ukázkami přípravy Velikonoc. Po folklorním vystoupení dětského souboru dojde také na vynášení Zimy čili Morény.

BYLINKOVÉ DÍLNY  V OTEVŘENÉ ZAHRADĚ

BYLINKOVÉ DÍLNY V OTEVŘENÉ ZAHRADĚ

Chemie je pasé, vraťte se zpátky k přírodě! Zveme vás na další cyklus bylinkových dílen v Otevřené zahradě. Naučíte se vyrábět nejrůznější přírodní kosmetické přípravky - krémy, masky, šampony, mýdla atd., které si také odnesete domů. V první dílně sehrají hlavní roli dvě zázračné jarní bylinky: medvědí česnek a kopřiva! Otevřená zahrada je ideálním místem pro odpočinek, vzdělání i zábavu.

NEJHLUBŠÍ ZATOPENÁ PROPAST SVĚTA

NEJHLUBŠÍ ZATOPENÁ PROPAST SVĚTA

Přírodní unikát, který ve světě nemá obdoby. Díky technice se podařilo pokořit světový rekord a Hranická propast se stala světoznámou. Robot naměřil hloubku 404 metrů pod hladinou. Dna však dosaženo nebylo a je otázkou, zda vůbec někdy bude.

ZA PĚTI DIVY DO ZBRAŠOVSKÝCH ARAGONITOVÝCH JESKYNÍ

ZA PĚTI DIVY DO ZBRAŠOVSKÝCH ARAGONITOVÝCH JESKYNÍ

Zvídavost a touha po neznámu přivedla bratry Chromé k objevení nejteplejších jeskyní České republiky. Samotným „Objevitelským komínem“, kterým se v roce 1913 bratři do jeskyní spustili, prolézají jen jeskyňáři, zato jeskyně se těší hojné návštěvnosti téměř po celý rok.

PODZIMNÍ VÝLOVY RYBNÍKŮ

PODZIMNÍ VÝLOVY RYBNÍKŮ

K podzimu patří tradiční výlovy. Česko je plné rybníků, a tak je na výběr řada možností, kam se vydat. Své kouzlo má výlov na malém rybníku, kde sledujete každý krok.


Strana:  1 2   další »