SLEPIČKY A KUŘÁTKA

SLEPIČKY A KUŘÁTKA

Toulcův dvůr je středisko ekologické výchovy v Praze - Hostivaři, které tvoří komplex památkově chráněných budov a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louky, lužní les a mokřad. Pracovníci Toulcova dvora vás srdečně zvou na tradiční akci, kterou přivítáme první letošní vylíhlá kuřátka. Poví vám, jak se dostala na svět a co o sobě prozradí obyčejné vajíčko. Prozkoumáme život drůbeže na dvorečku a uděláme si malý výrobek na památku.

Další zajímavosti z Prahy

KRKONOŠSKÁ PIVNÍ STEZKA

KRKONOŠSKÁ PIVNÍ STEZKA

Objevte nejhezčí části Krkonoš a výborné pivo. Krkonošská pivní stezka začíná slavnostním pochodem, kdy budou mít minipivovary dveře dokořán! Osvěžit se lokálním pivem a ochutnat speciality z krkonošské kuchyně můžete na Luční boudě, penzionu Andula u Friesových bud a ve dvou pivovarech ve Vrchlabí. Pokud si dáte v každém pivovaru 2 piva, na konci se dočkáte překvapení.

Další zajímavosti z Čech

OTLOUKEJ SE PÍŠŤALIČKO

OTLOUKEJ SE PÍŠŤALIČKO

Poslední víkend před Velikonocemi ožije Barokní kovárna v Těšanech výstavou. Pivo, tabák, dýmečka… radost mého dědečka, jak zní její název, nabídne všechny radosti, které mužské osazenstvo vesnic kdysi mívalo. Přístupná bude po oba víkendové dny. Na květnou neděli je pak v odpoledních hodinách připravený jarmark, dílnička pro děti se zdobením perníčků i s dalšími ukázkami přípravy Velikonoc. Po folklorním vystoupení dětského souboru dojde také na vynášení Zimy čili Morény.

Další zajímavosti z Moravy

POLE PLNÁ TULIPÁNŮ A KRAVAŤÁCI NA KOLECH

POLE PLNÁ TULIPÁNŮ A KRAVAŤÁCI NA KOLECH

Pokud chcete poznat netradiční styl dovolené, vydejte se do Nizozemska. A zde nastává věčná otázka: Nizozemí, Nizozemsko nebo Holandsko? Z těchto tří názvů jen Nizozemsko označuje správně název tohoto evropského státu. Předtím, než se do Nizozemska vydáte, jste několikrát varováni, že je to jedna velká rovina. Přijedete tam a stejně se divíte, protože takovou placku jste ještě neviděli. Za chvíli si na to zvyknete a začnete obdivovat barevné lány tulipánů linoucích se do dálek.

Další zajímavosti ze zahraničí